| Roberto_Gîtan_1998 a întrebat:

Salut, am mers cu numerele rosi expirate si dupa 6 luni am primit o citatie in care scrie cand trebuie sa ma prezint la proces, pe aceasta citatie scrie " biectul dosarului : confirmarea renuntare urmarire penala ", am inteles de la cineva ca daca scrie asa nu am primit nici un fel de sanctiune, poate sa imi zica cineva daca este adevarat sau daca la proces voi primi o decizie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca s-a renuntat la urmarire penala inseamna ca nu o sa fii sanctionat penal.

| Roberto_Gîtan_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Si pana la hotararea definitiva pot sa mai iau dovada?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Roberto_Gîtan_1998):

Ce dovada vrei? Ca sa circuli legal va trebui sa-ti inmatriculezi masina.