| AlexioAlexandruAlex a întrebat:

Salut, am o intrebare care ma macina de foarte mult timp, sunt innebunit dupa masini, vreau neaparat sa dau de carnet, si vreau sa dau in Anglia ori in Cipru unde mi-ati recomanda. si daca dau in una din aceste tari. pot conduce si in Romania adica nu numai in Romania peste tot pot conduce daca am permis de Anglia sau de Cipru astept un raspuns va rog din suflet, mai ma macina intrebarea asta cate clase imi trebuiesc si daca e ceva... pot oferi o spaga de 100 milioane. na zic si eu poate ca...

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se poate, iti dau contul sa trimiti banii.

| AlexioAlexandruAlex explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

La instructors sa dau banii, esti tu sigur ca daca dau in Anglia sau in Cipru am voie sa conduc si in Romania peste tot si nu trebuie sa-l schimb adica nu trebuie sa dau iar in Romania de carnet?

| Barbosu_Razvan_1990 a răspuns:

Salut de dat spaga cred ca merge doar prin Romania

| AlexioAlexandruAlex explică (pentru Barbosu_Razvan_1990):

Oare pentru 100 milioane ar accepta, mai si o cafea o ciocolata una alta?

| AlexioAlexandruAlex explică:

Daca dau de permis in Anglia sau Cipru cand ajung in Romania trebuie sa-l schimb sau sa dau iar aici, pot conduce cu el pentru tot deauna fara sa-l mai schimb sau sa dau aici?

| jon987654321 a răspuns (pentru AlexioAlexandruAlex):

Conduci oriunde cu el... eventual in Ro il schimbi in Ro asta nu inseamna ca dai din nou de permis ...il schimbi in permis romanesc.

| AlexioAlexandruAlex explică (pentru jon987654321):

Si acolo cand ajung cere studii ca in Romania se ia mai usor ca in Romania e mai scump daca e scump nu conteaza dar intreb asa... si cand am ajuns il schimb si pana sa-l schimb daca ma opreste pe dreapta ii arat permisul si il vede de UK imi face ceva?