| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un abonament la Vodafone, care il am de cateva zile. İntrebarea e daca pot sa il inchid? Baiatului de acolo i-am spus ca vreau de 6 euro, ca pe site. El a zis ok, mi-a scos un contract de 9 euro. Mi a spus sa nu ma ingrijorez ca e o reduxere de 2 euro, pe timp de tot contract. Hehehehehe si acolo scrie in caz ca iei telefon etc dar l am semnat oricum gandind ca orice se poate retrage in 7 zile, din ce am auzit 14. Acum am primit sms ca am de plata 40 si ceva. Acum doua zile cand m-am dus la un alt Vodafone, a zis sa il reziliez la acelasi magazin fara nimic de plata, cand ma duc unde am facut, a zis ca nu pot.
Pot sa il reziliez acum sau nu?
Ce cerere pot sa depun scris pentru ca am realizat ca la ei ce e spus verbal nu conteaza deloc
Cat comision primesc oamenii astia incat sa poata sa faca asa ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa reziliezi contractul in conditiile prevazute in acesta, asa ca citeste-l macar acum, desi trebuia sa-l citesti inainte de a semna si atunci nu cred ca l-ai fi semnat daca nu era in conditiile expuse verbal.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am citit, nu scrie nici de 14 zile, nici de min 3 luni cum mi-a spus baiatul de acolo. M am gandit sa nu citesc 10 pagini pentru un contract dar cred ca o sa o fac data viitoare. Si eu stiu (din alte tari) ca orice ai cumparat orice ai semnat se poate retrage in 7 zile in caz ca ai gresit pe moment, asta nu stiu daca e valabil si in Ro