| BigLike a întrebat:

Salut ar putea cineva sa imi explice : locuiesc in Anglia/Manchester recent am dat de permis de condurece UK si as vrea sa imi cumpar o masina cat mai ieftina insa aici asigurarea costa foarte mult sunt aici doar de cateva luni si inca nu imi permit sa imi iau o masina si sa platesc asigurarea deoarece sunt tanar 19 ani asigurarea e foarte foarte scumpa si m-am gandit sa merg acasa in Romania si sa cumpar una acolo insa as dori sa stiu daca dupa ce cumpar masina in Romania cu volan pe dreapta si vin aici daca voi fi nevoit sa mai platesc si aici ceva asigurare sau alta taxa? Stie cineva daca e posibil ca sa cumpar masina de acasa si sa o aduc aici ca aici sa nu fiu nevoit sa platesc nimic?

1 răspuns:
| Butin a răspuns:

Nu trebuie sa mai platesti nimic, dar intereseaza-te cat timp ai voie sa circuli cu masina cu numere de ro. In Austria de exemplu daca mncesti si locuiesti in Austria nu ai voie sa conduci masina cu nr straine. Te pune sa o duci acasa. Ia-ti si tu o masina de acolo cu cai putini si e mai mica asigurarea