| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee daca persoanele care nu au absolvit scoala auto (dar a facut cursurile) trebuie sa plateasca o taxa atunci cand expira dosarul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent se plateste doar taxa pentru permisul de conducere, de 68 de lei, celelalte au fost abrogate.

2 răspunsuri:
| OAly a răspuns:

Daca expira termenul de inscriere la examenul de obtinere al permisului atunci trebuie sa faci scoala din nou si sa o platesti din nou.

| anonim_4396 explică (pentru OAly):

Da, stiu asta. Dar pe langa stiam ca trebuie sa platesti o taxa de 84 de lei (cel putin la mine in judet) pentru ca nu ai reusit sa obtii permisul. Vorbesc de categoria B. Am gasit ceva pe net si am impresia ca a fost eliminata aceasta taxa, dar vream sa fiu sigur, sa mai aflu si parerea altcuiva. Multumesc oricum happy