| Papy123 a întrebat:

Cand am fost mic bunicul meu mi-a lasat o suma de bani pe cecuri punandu-l pe unchiul meu imputernicit deoarece nu aveam varsta necesara. Insa chiar si dupa varsta de 18 ani acesta refuza sa-mi inapoieze Cecurile chiar daca acum sunt titular. Cine imi poate spune cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu rezolvi problema pe cale amiabila ai 2 posibilitati:
1. Daca tu esti titularul te duci la CEC Bank si il scoti pe unchiul tau de la imputernicit.
2. Daca nici asa nu rezolvi iti mai ramane doar actionarea in judecata a unchiului.