| ionutcat a întrebat:

Salut cu categoria b permis pot conduceun microbuz in 16 locuri

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce, pentru acest microbuz ai nevoie, cel putin, de categoria D1, conform OUG 195/2002, cu md. si compl. ulterioare, citez:
" l) categoria D1:
1. autovehiculul proiectat şi construit pentru transportul a maximum 16 pasageri în afară de conducătorul auto şi a cărui lungime maximă nu depăşeşte 8 m;"

| mgtow a răspuns:

Cand sant 9 locuri cel putin e necesar d si atestatu de persoane

| DataSoft a răspuns:

Nu iti trebuie categoria D