| naanjajaj a întrebat:

Salut,daca vreau sa ma transfer de la un liceu cu o reputatie mai slaba la un liceu mai titrat,pot fi acceptat, mentionez ca merg de pe profil real la uman si de ce acte ar fi nevoie.Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau transferul cu schimbarea profilului se poate face doar in vacanta de vara, daca ai media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si daca nu se depaseste numarul maxim de elevi din clasa de transfer, daca se depaseste este nevoie si de aprobarea ISJ.
Nu ai nevoie de alte acte decat cererea de transfer si adeverinta cu media de promovare a clasei.
Dupa aprobarea transferului va trebui sa sustii examene de diferente la materiile obligatorii ce s-au studiat la profilul de transfer si nu le-ai studiat la actualul profil. Daca nu reusesti la aceste examene (sa obtii cel putin 5 la fiecare materie) transferul se anuleaza si te reintorci la liceul actual.

| ReluCruciatul a răspuns:

Daca ai media corecta doar trebyie sa iti dai niste examene de echivalare. Cel de limba latina u si altele, depinde de profil.