| Csm_Cosmyn_1999 a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez un atv cu capacitatea cilindrica intre 250 cm si 400 cm. Vreau sa stiu tot ce trebuie facut sa pot circula cu el pe drumurile publice (oraș). Detin permis categoria B.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti conduce orice ATV daca ai categoria B, indiferent ca acesta se incadreaza la categoria B1 sau B.
Ce trebuie sa faci este sa inmatriculezi ATV-ul, sa-l declari la compartimentul de impozite si taxe de la primarie, sa faci ITP (daca nu este nou) si sa faci asigurarea RCA.