| NemNUZ a întrebat:

Salut, e legal sa trimiti un pistol airsoft prin posta?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Ma...de trimis il poti trimite da' cum seamana cu o arma reala si e facut si din metal s-ar putea sa ai mici probleme daca-l gaseste cineva pentru nu sunt in stare aia de la posta sa vada daca-i de jucarie sau daca foloseste munitie reala(sau poate stie careva dar slabe sanse).De ce n-ai pus la legislatie?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e recomandat prin posta, poti sa-l trimiti prin curierat bine ambalat si pune cateva bucati de carton intre el in caz ca e vreun curios la firma si pipaie sa nu isi dea seama ce e.

| ombladon a răspuns:

Pistolul de airsoft, nu este considerat arma, deci il poti trimite prin posta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai bine nu trimite asa ceva dacă nu vrei să ai de aface cu politia, să te aresteze, de ce vrei să trimiti asa ceva si cui, in ce scop? Nu i ti e dragă libertatea? Sau i ti e dor de cătuse si de pușcărie?

| NemNUZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

In cel mai rau caz as primi o avertizare sau o amenda laughing.Si as fi vrut sa cumpar unul si sa il tin in vitrina deoarece arata fain.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NemNUZ):

Ok, tu stii, eu nu mă pricep la asa ceva si am zis ce am stiut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cele de jucarie sunt legale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun sincer ca este complet inutil intr-o situatie in care trebuie sa te auto-aperi. Daca cel in care tragi are o geaca pe el poti sa tragi pana iti vine rau ca nici nu o sa simta.Lafel si cu pistoalele cu bile de cauciuc am vazut multe stiri in care au tras ca sa se autoapere chiar si 3 bile in adversar si tot au fost dezarmati si batuti. Pistoalele astea sunt frectie la picior de lemn, de aia se si numesc pistoale de jucarie.
Ca sa iti raspund si la intrebare, da e elgal.

| NemNUZ explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau pentru autoaparare, as fi de tot rasul, vreau doar sa o tin in vitrina, ar arata fain deoarece vreau sa imi cumpar full metal si cu recul pe gaz

| AR1373 a răspuns:

Nu.

| Brunetzika_Ancutza_1990 a răspuns:

Nu e recomandat prin posta, poti sa-l trimiti prin curierat bine ambalat si pune cateva bucati de carton intre el in caz ca e vreun curios la firma si pipaie sa nu isi dea seama ce e.

| Mototol_Alexandru_1994 a răspuns:

Nu e legal!