| geutu a întrebat:

Salut. Eram cu un amic pe o trotineta lime amandoi si am trecut pe langa o masina de politie, la care un politist ne spune sa ne dam jos. Ne-am oprit vreo 10m mai incolo si am asteptat sa vina politistul la noi, dar nu mai venea, asa ca am continuat sa mergem pe trotineta. Acum intrebarea e pot sa imi iau amenda pe treaba asta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu are cum daca nu va cunoaste si nu a venit la voi. V-a atentionat spre binele vostru. A doua oara s-ar putea sa nu mai fie asa ingaduitor.

| Simpatic a răspuns:

Nu, pentru ca nu v-a dat proces verbal si nici nu va poate identifica caci nu aveti placute de inmatriculare laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cui ar da amenda daca nici nu stie cine sunteti?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doar daca ai CIP cu datele personale implantat in corp.