| AndreeaMagdalena a întrebat:

Salut.
Exista vreo lege care sa imi interzica sa dau copie dupa tagul de la intrarea in scara blocului?
Explicatie: Am facut o copie de tag pe care i l-am dat prietenei mele pentru a trece prin scara ca sa ajunga la blocul ei (are probleme de mobilitate, nu e vb de lene).
Un singur vecin nu este de acord si ma ameninta ca o trec la intretinere pentru ca "strica usa" (ea trece o data pe zi).
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege si nu esti obligat sa o treci a intretinere, deoarece nu sta la tine.
Si apoi vecinul nu are cum sa o treaca la intretinere, aceasta o poate face doar administratorul asociatiei.

| AndreeaMagdalena explică (pentru Ioandelasal):

Am raportat la Asociatie, ei mi-au spus ca nu ii priveste, dar domnul in cauza este cel care face listele de plata pe scara. Acum, sper sa nu o treaca si pe prietena mea pe lista, ca ar fi abuz

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest caz de rautate a vecinilor nu l-am mai auzit, dar am auzit si vazut cate si mai cate.
acela probabil sta la parter si il deranjeaza usa care scartaie? laughing

in fiecare zi auzi lucruri noi, de obicei prostii ale unor oameni limitati

| AndreeaMagdalena explică (pentru Simpatic):

Partial adevarat, doar ca sta la etajul 4 si e genul obsedat de control si rau pana in maduva oaselor!

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMagdalena):

Da sunt si astfel de oameni!
cand locuiam cu parintii am vazut cele mai infecte caractere referitor la vecini; bineinteles m-am mutat dar stau tot la bloc happy de aceea si maine m-as muta de la apartament la casa, cu toate ca preturile materialelor de constructii costa foarte mult acum fata de acum 3-4 ani
este greu cu unii oameni sa convetuiesti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio astfel de lege. ar fi aberant sa existe

| mODIN a răspuns:

Doamne, nebuni mai sunt unii... Si daca exista o lege pe hartie, e imposibil sa se dovedeasca vinovatia in cazul asta.

| ioana748 a răspuns:

Si daca te vizita in fiecare zi?
Ca ai voie sa ai musafiri.
Pe de alta parte, eu daca eram prietena ta si aveai probleme pe tema asta, renuntam la idee. Consideram ca nu am acea scurtătura.
Cat despre vecin... Doamne fereste.