| Hiroiuky31 a întrebat:

Salut, locuiesc intr-un cartier plin de "romi". Mereu am probleme cu ei si am tot fost la politie. Am 16 ani. Practic de 6 luni kickbox...
Azi s-a luat un rom de mine pe strada si a vrut sa ma bata, dar doar m-a impins si injurat si a plecat. Eu nu am comentat nimic la el, cu toate ca puteam sa il fac "praf" si m-am dus din nou la politie!
Sa ma apar eu singur, sau sa astept sa isi faca politia treaba?
De 2 ani ma tot "necajesc" "romii"...
Ar fi cazul sa iau atitudine si sa ma lupt cu ei? Pana acum am fost pasnic si "prost"... am zis sa nu ma bat... Deci?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca te bati vine gasca pe tine, mutate din cartier la tara unde sant oameni mai linistiti si iti schimbi viata

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu are rost sa ii bati, muta-te in alt cartier. Serios frate ce s-au gandit parintii tai cand s-au mutat in tiganie? Chiar credeau ca e un mediu bun sa cresti un copil?

| CartideCitit a răspuns:

Daca vrei sa fii un adevarat practicant de arte martiale, atunci imbratiseaza principiul "invata sa lupti pentru a nu avea nevoie de lupta". Incearca sa eviti bataia, pentru ca o bataia va aduce inca una si inca una, si nu castigi nimic asa. Cu vorba buna elimina toate motivele pentru care altii "te necajesc", incearca sa-i intelegi si daca e cazul foloseste alte trasee pe care sa mergi.

Citeste si cartea "Mintea linistita si senina" scrisa de Dalai Lama ( http://www.cartidecitit.ro/......Dalai-Lama ), te va ajuta sa gasesti si echilibrul interior de care ai nevoie in artele martiale.

Lectură plăcută!

| AnotherOne02 a răspuns:

Si eu sunt intr-un cartier dintr-asta...a incercat cineva sa ma loveasca dar s-a oprit (probabil pentru ca sunt fata s i-a fost mila de mine).
Oricum ai putea sa-l intrebi ce are cu tinepe un ton calm si astfel ati remedia situatia. happy