| leonardmihai a întrebat:

Salut.M-ar interesa si pe mine sa aflu ce studii imi trebuiesc pentru atestatul de transport marfa sa stiu daca mai are rost sa iau categoria c+e. Va multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru conducatorul auto este destul daca are studiile obligatorii in prezent, respectiv 10 clase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.arr.ro/servicii_doc_164_eliberare-atestate_pg_0.htm
Poftim, nu ai dat mai multe detalii ce marfa etc, am facut si eu tehnician transporturi si stiam, dar nu mi-ai dat suficiente detalii ca sa stiu exact.

| leonardmihai explică:

Pai nu prea ma pricep la chestia asta... la inceput incep pe c pana castig experienta de "ce" deci sa inteleg ca eu avand 9 clase imi iau degeba permisul

| leonardmihai explică:

Scuze pentru dublu post dar nu pot da edit. am citit acum pe net ca atestatele sunt pe doua categorii, cpi si cpc... cred ca ce vreau eu se incadreaza la cpi