| Andrei1869 a întrebat:

Salut, ma numesc Andrei și am 19 ani.
Sunt elev la seral în primul an, am terminat școala profesionala și sunt angajat.
As vrea sa știu dacă ca elev la seral pot face un carnet de note de elev sa profit de reducerile de a circula prin tara cu trenul, am văzut ca la CFR călători trenurile sunt gratis pentru elevi oriunde în tara iar eu frecventez drumul Timișoara-Iasi tot odată la 2-3 luni dar plătesc 300+ lei cu autocarul dus întors.
Pot beneficia de cursele gratis pentru elevi din moment ce sunt la seral?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Salut, in principiu da. Daca nu ai carnet de note poate poti cere o adeverinta de la acoala din care sa ateste faptul ca esti elev. Intreaba la CFR treaba asta.