| Lautarul112 a întrebat:

Salut,pot conduce mașina tatălui meu im curtea firmei unde lucrează el(am sub 18 ani)?
Din câte am mai citit aici se aplica codul civil și are legatura cu administratorul nu cu politia rutiera

Răspuns Câştigător
| Lidia09 a răspuns:

Da se poate, dacă poți conduce și la urma urmei dacă vrei să mai înveți să conduci, principal să nu ieși de pe teritoriu

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca iti da voie tatal tau si conducerea firmei, curtea firmei este proprietate privata, nu este drum public.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca e spatiu privat poti

| mODIN a răspuns:

Da, poti