| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

Salut,recent am primit un pont cu plata după la pariuri sprotive, iar banii i-am trimis prin wester union și am datele (nume oraș )la cel care am trimis banii, primul meci cu plata după a ieșit am trimis 200de lei mi-a trimis altul tot cu plata după care nu a ieșit iar apoi m-a blocat.Ce pot face?
Îl pot reclama la DIICOT sau la politie?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar daca esti dispus sa iti suporti pedeapsa. Ceea ce ai facut tu este la fel de ilegal ca el, asa ca veti primi o pedeapsa egala. Evident ca nu iti vei recupera banii, doar i-ai platit ca sa primesti niste foloase necuvenite.

| RobertMoon a răspuns:

La poliție pentru înșelătorie.