| Cosm1nCR a întrebat:

Salut, sunt nou in meseria de "sofer" acum vreo 2 zile am fost implicat intr-un accitent rutier minor doar pagube materiale (nu eram eu la volan eram pasager conducatorul era un prieten), nu am fost noi de vina ci cealalalta persoana, ne-am inteles sa mergem la asigurari sa isi refaca masina prietenul meu, el ne-a dat atunci pe moment o copie dupa asigurarea lui este in regula? adica are vreo valoare acea copie sau trebuia sa ne dea originalul? si inca o intrebare ar fi daca este legal sa ti o copie dupa asigurare si sa o dai pe aceea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este in regula dar trebuie sa incheiati o intelegere amiabila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Originalul nu il dai nimanui, copia e ok, restul actelor le veti completa la asiguari

| Cosm1nCR explică:

Copia se poate face la orice serox?