| Stef45 a întrebat:

Daca am avut asigurare auto valabila in ziua cand s-a produs accidentul soldat cu pagube materiale minore, am lasat asigurarea la politie, iar dupa nu mai imi fac asigurare se poate intampla ceva? Nu mai circul cu masina respectiva.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu mai circuli cu masina nu se intampla nimic, asigurarea RCA valabila este obligatorie doar pentru circulatia pe drumurile publice.

| Stef45 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca tipul care trebuia sa isi repare masina in timpul cat era valabila nu a facut asta este vreo problema? Mersi!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stef45):

Nu este problema ta, este problema lui si a societatii de asigurare care a emis asigurarea ta.