| Zebastian a întrebat:

Știe cineva care este sancțiunea exacta pentru trecerea pe culoarea roșie a semaforului în Germania? Amenda și suspendarea permisului? Pe ce perioada?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil vei primi prin posta romana cat ai de plata si cate puncte ti-au fost luate, sper sa nu ai ghinionul de ati suspenda carnetul pentru asta.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Un prieten de-al nostru a trecut pe culoarea rosia a semaforului si pentru ca e locuitor al Germaniei, ca si amenda a fost in jur de 350 euro si 2 puncte scazute.

| Zebastian explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc pentru raspuns, dar ai idee pentru cei care nu sunt locuitori ai germaniei ce se intampla? Doar amenda si puncte fara suspendarea permisului, corect?

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaelaDart):

Din pacate nu-ti pot raspunde pentru ca nu stiu, cat si eu locuiesc acolo si nu am fost pusa niciodata ca si turist.