| AaaaaAalexx a întrebat:

Care e pedeapsa pentru trecerea pe culoarea rosie a semaforului? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pedeapsa este amenda de la 360 lei la 450 lei si suspendarea dreptului de a conduce pe timp de 30 de zile.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Amenda si suspendarea permisului pe 30 zile

| Gogu06 a răspuns:

Suspendarea permisului pe 30 de zile minim. dar la cat de prosti sunt politistii in ziua de azi si nu sunt in stare sa respecte protocolul + intocmirea unui proces verbal + acordarea unei sanctiuni, este foarte usor de contestat daca ai un avocat cat de cat.

| matrix100 a răspuns:

Amenda, poate altcineva stie mai multe si iti da mai multe detalii

| bogz a răspuns:

Iti suspenda carnetul.

| Panteraa a răspuns:

Cu masina sau pe jos? Cu masina amenda cred, posibil si vreo 3 puncte, dar daca pe jos nu cred ca iti face ceva. Adica depinde si de politist si daca te vede.

| AaaaaAalexx explică:

Am uitat sa precizez... cu masina big grin

| Iliescu_Aurel_1998 a răspuns:

Amenda presupun