| omulpaiangan a întrebat:

Salut, tocmai am luat o teapa...am trimis 20 de jocuri originale de xbox 360 unui baiat si am vorbit ca el sa imi dea o tableta.Am trimis jocurile dar el nu a trimis tableta prin posta.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Normal. Ai păstrat dovezi privind tranzacția, sper. (mesaje, mail-uri etc.) Te duci frumos la secția de poliție și depui o plângere pentru înșelăciune. Și cum ai și numele, și adresa împricinatului, ar trebui să se miște repede.

| omulpaiangan explică (pentru mihai69):

Am mai vorbit cu oameni pe forumuri si cica degeaba mai ma duc la politie ca nu se intereseaza de chestii facute online, deoarece nu am fost obligat sa ii trimit jocurile.

| mihai69 a răspuns (pentru omulpaiangan):

Tu du-te și fă plângere, nu te mai lua după gura lumii. Dacă nu vor s-o înregistreze, poți să te adresezi Inspectoratului General al Poliției cu o sesizare scrisă asupra acestui fapt.

Răspuns utilizator avertizat