| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Am achiziţionat bilet la un festival care este peste 16 zile de pe iabilet dar nu mai pot ajunge si am dat cerere de retur.
In termene si conditii scrie ca imi vor da suma totala daca cererea a fost formulata cu mai mult de 14 zile inaintea evenimentului numai cu acordul organizatorului.
Avand in vedere faptul ca eu am depus cererea cu 16 zile inainte, care ar fi sansele sa nu-mi accepte returul?
Indeplinesc toate conditiile, ar putea ca organizatorul sa nu-mi accepte returul? Sau asta e pusa asa de forma acolo?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Odata ce ai respectat termenele si condtiile lor, nu vad de ce nu ti-ar restitui banutii!
ai oricand posibilitatea sa te adresezi ANPC in caz contrar!
dar da-le acestor 'organizatori' email inainte si vezi ce raspuns primesti din partea lor!