| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

am auzit de la diferite posturi de televiziune si chiar de la unii jurnalisti spunand ca occidentul se autodistruge sau mai bine se clatina, oare din ce motiv? Cine imi poate spune din ce cauze, intr-un mod cat mai mai detaliat primeste funda.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"occidentul se autodistruge sau mai bine se clatina, ..Cine imi poate spune din ce cauze, intr-un mod cat mai mai detaliat primeste funda"

de fapt cine spune asta detaliat ar primi premiul nobel pentru economie

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

Asa e frate ai dreptate.

| sierra1 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Dar poate o fi vreun laureat nobel pe aici pe TPU...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

Sierra1 eu stiam ca in occident oamenii sunt reci si asta in majoritatea tariilor din vest dar pe langa asta mai e ceva poate de asta spuneau astia de la televiziuni ca se duce de rapa tot si nu doar la ei si in Romania si aici se intampla.

| sierra1 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

"in occident oamenii sunt reci si asta in majoritatea tariilor din vest "

e un mit la fel cum e un mit acela că românii sunt mai prietenoși și primitori decât alții

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

Ori cum se duce de rapa lumea de tot

| sierra1 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

La un moment dat se va duce

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

Asa-i toate au un inceput si un sfarsit.