| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Din ce motive occidentul se autodistruge sau mai bine se clatina?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cersesti intrebarea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

Nu cersesc dor voiam un raspuns poate nu m-am exprimat cum trebuie.

| doctorandus a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai incetat sa-ti bati nevasta? Raspunde cu da sau nu.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

Eu nu sunt casatorit.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nici nu intentionez sa ma casatoresc pentru ca in Romania nu mai exista viitor ci doar foamea si oice as face ar fi in zadar. Intentionez sa raman singur si in momentul in care parintii mei vor trece in lumea celor drepti fiind singurul copil la parinti ma voi refugia la manastirea Sfantul Apostol Toma deja m-am hotarat chiar daca am 21 de ani.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

* Nici nu intentionez sa ma casatoresc pentru ca in Romania nu mai exista viitor ci doar foamea si oice as face ar fi in zadar. Intentionez sa raman singur si in momentul in care parintii mei vor trece in lumea celor drepti fiind singurul copil la parinti ma voi refugia la manastirea Sfantul Apostol Toma deja m-am hotarat chiar daca am 21 de ani.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

In Romania la fiecare 2 ore un copil face foamea.
In Romania la fiecare 3 ore un copil este abandonat.

| doctorandus a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

La manastire vei ajunge la smotru. Daca nu-ti place munca, nici la manastire n-o sa-ti fie bine. La manastire nu e ca te rogi in sinea ta si pe urma dai ceva din gura si a trecut ziua. Eventual ti se pune subtil in vedere ca daca mai vrei sa ramai la manastire trebuie sa devii fetita. Prea-ti inchipui ca esti sfant. In calugarie sinecurele sunt deja luate.

A, da, era sa uit: calugarii nu acorda gratieri. Daca esti dat in urmarire nu scapi nici la manastire.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

Cred ca e mai bine pentru mine daca raman acasa.

| qieiqpalz a răspuns:

S-au /sau
S-au se foloseste cand e o actiune gen
S-au dus acasa
Si sau cand alegi intre 2 chestii etc

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru qieiqpalz):

Da asa e nu m-am exprimat cum trebuie.

| qieiqpalz a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Man eu vr doar sa te ajut ..nu sunt genu care sa faca pe desteptu' si sa isi bata joc sper sa nu te fii suparat

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru qieiqpalz):

Stai linistit nu m-am suparat.