| AdyutzZz a întrebat:

am o amenda de la RATUC de vreo 5-6 luni pe care nu am platit-o...Ai mei trebuie sa plateasca zilele astea,nu mai stiu azi sau maine impozitul pe casa, masina etc.Nu stiti cam in jurul carei sume se invarte amenda acum si daca s putea sa scap cumva? Multumesc tuturor, si

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda este aceeasi pe care ai primit-o, nu se mai adauga nimic la ea. Doar daca ar face executare silita s-ar adauga si cheltuielile de executare. Poti scapa de ea daca o platesti.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătești, ai scăpat de ea. Este singura cale de a te descotorosi de această situație neplăcută.
Pa, pa.