| s1ndr0m a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o mica problema. Acum 5 ani mi-am cumparat o combina audio SONY MHC-RG440S mergea perfect, dar cu timpul s`a deteliorat mai exact acel mic difuzor nu mai functioneaza. As vrea sa stiu in jurul carei sume se invarte un nou difuzor din acela. Multumesc anticipat, funda.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Poate varia nu stiu exact dar ce pot sa iti zic e ca problema e de la legatura firelor pe difuzor. in cazul asta nu costa nimic sa le inlocui sau sa le relipesti.

daca s-a rupt firul pe membrana atunci e o alta problema. afla ce diametru au difuzoarele si informeaza-te la diverse centre de reparatii. daca nu prea te pricepi la pret baga si manopera