| Adrian's_Adi_1997 a întrebat:

Am o intrebare despre actele auto
Am cumparat o masina de la Cluj eu locuiesc la Suceava
Persoana de la care am cumparat-o a scos fiscalul de la primarie, si eu am inregistrat masina la primaria din Suceava, dar nu am facut nici RAR si nici nu am schimbat numere, masina are numerele tot de Cluj, am platit si impozitul la ea are valabil ITP si asigurarea, Mai pot circula cu numerele de Cluj pe ea, sau trebuie sa o inmatriculez din nou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal masina trebuie sa fie inmatriculata, pe numele tau, in 30 de zile de la cumparare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal ai 30 zile de la contractul de v-c sa o treci pe numele tau