| AlexisJohn17 a întrebat:

Salutare. Am și eu o întrebare.
Am cumpărat o mașină înscrisă în România.
Nelămurirea mea este : Am făcut actele, am făcut tot ce trebuie, are asigurare, are itp, totul în regula iar vânzătorul nu a scris pe talon înstrăinat către, el a scos-o de la primărie de la impozite și am trecut-o pe numele meu la primăria unde stau. Mi-a trimis fiscalul mi-a dat tot. Pot circula cu ea? Am programat-o deja la numere pe județul meu dar nu știu dacă în tot timpul asta pot merge cu ea, asigurarea este pe numele sau, am întrebat mai multi instructori și au spus ca pot merge fără probleme dacă nu are scris nimic pe talon. Funda happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai numerele atunci poti circula cu ea pana la inmatricularea pe tine, dar nu mai mult de 90 de zile de la data inscrisa pe contractul de vanzare-cumparare.

| AlexisJohn17 explică (pentru Ioandelasal):

Masina are 1 luna de când am luat -o deci pot sa mai merg doua luni? Ca atunci îmi vin și numerele și atunci se fac și 3 luni de la contractul de vânzare -cumpărare

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexisJohn17):

Da, poti circula, asa cum ti-am spus si in primul raspuns.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă masina are toate actele în regula și ai și dovaaada programării la politie poți merge fără probleme

| AlexisJohn17 explică (pentru suntserios):

Pai programarea am făcut-o online. Nu mi-a eliberat un act sau ceva.