| petrudajbog a întrebat:

am si eu o intrebare cine stie cate clase este necesar s-a ai ca s-a dai de permis categoria b dau funda ::: Vreau raspunsuri numai daca stiti siguri

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Nu te intreaba nimeni cate clase ai. Daca te prezinti la examen va trebui sa stii sa citesti si sa completezi un formular.

| petrudajbog explică (pentru AgathaRo):

Asta stiu si eu da se auzea intr-un timp ca nu se mai da voie s-a dai de permis fara 10 clase da eu nu am vazut nici intr-un articol despre chestia asta nici la televizor nici pe internet

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia rutiera nu este prevazuta vreo conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.

| Alyna19992013 a răspuns:

Noua ne-a spus aia de fizica ca trebuie sa ai 10 clase pentru a lua permisul.

| petrudajbog explică (pentru Alyna19992013):

Pai a citit cineva vreun articol ceva na asa pe spusele profesorilor ca ei zic asa s-a nu se lese elevii de scoala de asta