| Ionut_Eduard_1999 a întrebat:

Salut TPU,as avea o rugaminte la voi, ce sfat puteti sa imi dati daca imi cumpar un atv de 125 cc sh.Eu stau la tara nu la oras, si vreau sa mi-l cumpar mai mult pentru distractie si pentru ajutoarele gospodaresti. Bunicul meu are si tractor dar eu ma gandesc ca daca i se poate intampla ceva la camp cum ar fi o pana ceva eu ce fac ma chinui cu bicicleta sa ajung la el sau mai repede ma duc cu atv-ul.Ce sfat imi puteti da daca eu am 16 ani pot sa circul cu el macar pe ulita.Adica sa merg cu el pe camp prin sat, dar nu pe strada si nu stiu daca mi se poate intampla ceva cu politia daca ma prinde pe ulite.Dau funda la cel care imi raspunde.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si ulita satului este drum public, asa ca pentru a circula legal ai nevoie de permis de conducere categoria B1.