| vladys a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria corecta pentru aceasta intrebare dar... Bun sa trecem la subiect. EU am un card de alocatie, pe care imi vine alocatia lunar si luna asta din cate imi aduc aminte eu am cheltuit alocatie iar aseara am incercat sa imi pun 5 euro pe un joc si surprinzator a mers. Ideea este ca eu stiam ca am 0 lei pe card... si intrebarea este cum a mers sa imi pun 5 euro pe joc dac aeu nu mai aveam bani pe card? Se poate sa imi vina o factura sau ceva acasa sau imi ia din banii care intra luna viitoare? Ofer Funda. Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Stai linistit. Poate ti-au intrat ceva bani de undeva. Daca cardul este pe numele tau si esti minor nu poti sa ai card cu descoperire de cont. Poti sa mergi la bancomatul bancii emitente si sa ceri o interogare de sold.

| vladys explică (pentru Salontanul):

Cardul este pe numele mamei mele. Il am de cand eram mai mic si nu aveam buletin pentru a-l face pe numele meu...acum ma duc la banconat sa vad daca am ceva bani pe el. Si daca nu am bani voiam sa incerc sa bag din nou si sa vad daca imi ia bani...

| vladys explică (pentru Salontanul):

Hmm...se pare ca mai aveam 25 de lei pe card. Multumesc pentru ajutor.