| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut, TPU unde as putea face o sesizare pentru un magazin? Sa spun povestea pe scurt este un magazin care vinde produse expirate, personalul nu e deloc amabil, nu te baga in seama plus ca angajatii sunt la negru. Patronul a recunoscut asta dar de fiecare data cand aude ca vine anaf sau ceva control inchide si pleaca acasa. Sincer nu numai eu ci si altii s-au saturat de el si ar merita pedepsit, ce am putea face? Si daca e se poate sesizare online?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu mai stiu daca tu locuiesti in Romania sau alta tara?!

Fata de aceasta societate si patron, daca e vorba de Romania poti face sesizare la ANPC -raportat la produsele expirate, iar la ITM fata de angajatii la negru! succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru produse expirate protectia consumatorului
pentru lucru la negru ITM