| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi vopseac stopurile de la masina rosii cu un spray special pentru asa ceva, incat sa rămână doar liminile de dat cu spatele albe. E ceva ilegal in chestia asta? O sa supere pe vreun politist?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E ilegal, luminile de semnalizare trebuie neaparat sa fie de culoare galbena sau alba (scrie in legislatie)

| ALGator a răspuns:

E ilegal. In plus nu prea ai explicat ce vrei sa faci. Vrei sa nu mai ai lumini rosii pe spate? Pai te omoara aia!

| Taner13 a răspuns (pentru ALGator):

Ce vreau eu de fapt este sa fac luminile de semnalizare, care sunt galbene, sa le fac rosii. Adica sa vopseac plasticul acela. Intelegi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Taner13):

Este ilegal ce vrei tu. Luminile de semnalizare sunt prevazute sa fie de culoare galbena.