| ERRE1SETTE a întrebat:

Salut tuturor, ma aflu in Italia de cand aveam 7-8 ani, si de atunci nu mam mai intors in tara.Intrebarea mea este: cand ma voi intoarce in tara pentru q face primbul buletin, o sa primesc o amenda? Si cat o sa ma coste?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spui ceva ce nu conteaza (de cand esti in Italia) dar nu spui ce varsta vei avea cand te reintorci in Romania.
In orice caz amenda este mica, respectiv de la 40 lei la 80 lei si ai favoarea de a plati numai 20 lei, daca o platesti in maximum 15 zile. De asemenea cartea de identitate normala costa 7 lei.

| ERRE1SETTE explică (pentru Ioandelasal):

Cand o sa ma intorc in Romania voi avea 28 de ani? oricum mersi pentru raspuns