| Pauleboy a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu ce acte sunt necesare pentru a face rost de cazier judiciar.
Precizez ca locuiesc intr-o comuna langa jud. Bacau. Asta inseamna ca trebuie sa merg si la politia locala?
Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la Politia locala unde depui cererea (este cerere tip) si sa ai buletinul. Daca nu vrei Politia locala, mergi direct in Bacau. Daca nu locuiesti unde te-ai nascut, dureaza citeva zile pina vine raspunsul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi doar la serviciul de cazier judiciar din Bacau si ai nevoie doar de actul de identitate(carte ori buletin de identitate). Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita.