| DirectDinBerceni92 a întrebat:

Salutare. Ce inseamna "nu ofer fiscal"? La masina ma refer, cand e pusa la vanzare.
Si daca masina nu mai are talonu` mai e buna de ceva?
Stima

Răspuns Câştigător
| danielsima94 a răspuns:

Fiscal-se refera la certificatul fiscal de care ai nevoie in cazul in care masina nu e inmatriculata-la inmatriculare, iar daca e inmatriculata sa fi sigur ca sunt platite impozitele, eu iti spun sa nu te risti sa cumperi o masina a carui proprietar nu ofera fiscal. Iar talonul este actul masini, asa se dovedeste ca aceasta nu e furata sau radiata etc. daca nu il are cu ce poti dovedi ca nu a fost furata de undeva. sper ca am fost de folos.

| Atibv a răspuns (pentru danielsima94):

Buna Seara, am si eu o masina cumparata acum din Bucuresti sunt trecut fiind primul proprietar in Romania, eu am scos primul rand de numere rosii iar as dori so vand ca a intervenit ceva probleme cu banii si am nevoie de bani, cineva s-a interesat m-a intrebat daca ofer fiscal.nu prea inteleg ce este.adica daca ar talon? fiind brif mare mic? AStept raspuns multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Este vorba de certificatul de atestare fiscala, care atesta ca si-a platit impozitele.
2. Da, daca are certificatul de inmatriculare pe vanzator. Numai bine!

| Someoneeene a răspuns:

Cred ca factura fiscalabig grin