| Bartulov a întrebat:

Am 15 ani, sunt clasa a 9-a, si am o problema cu cativa elevi de clasa a 8-a, ei au 14 ani, bineinteles, nu mi frica de ei de ma iau la bataie sau ceva de genu, dar de cand l-am umflat pe unu la frunte si pe altu cand o venit cu sapa dupa mine i-am dat un pumn, or inceput sa vina cu un distrus, betiv, sarit de pe fix de vreo 20-22 de ani, si eu am vorbit frumos cu el, dar el ma tot injura, imi tot comenteaza, injura pe parintii mei, minuni si alte chestii, bineinteles la toate aceste intamplari am cativa martori buni (intre 2 si 8), si azi, l-am inregistrat cum imi injura parinti, si alte chestii, bineinteles ii inregistrare audio, nu ii video, ar avea un efect daca as face plangere la politie?

Acest "barbat" de 20-22 de ani are foarte multe probleme cu politia din acest sat, ii cunoscut pentru multe alte batai si spargeri si alte chestii, are un teanc de amenzi daca le arata.

Satul e mic, si de la mai fiecare intamplare suntem aproape toti cunoscuti, el fiind printre primi.

Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Inregistrarile pot fi luate ca probe doar dupa ce un judecator isi da consensul.Inregistrarile facute inaintea consimtamantului judecatorului nu sunt luate in calcul, sper ca nu ma insel, ci pot fi folosite impotriva ta pentru incalcarea privacy.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te duci la politie.simplu.faci o reclamatie scrisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ai 15 si el e major(18 sau mai mult)e o infractiune grava, care poate fi pedepsita ori cu amenda mare, ori, daca te bate cu 5luni sau 2 ani de inchisoare, iar daca te omoara destul de mult timp.

| Se7en98 a răspuns:

Dal dracului la politie... pote mai scapi si tu satu de un jeg.

| Bartulov explică (pentru Se7en98):

Fix asta mi-au spus mai multi oameni laughing

| OmuPajanjen a răspuns:

Ma..sincer:Tu poți sa te duci la Politie...dar daca nu se va rezolva nimic? Si mai si afla ca ai făcut plângere? Sincer, nu prea stiu ce sa zic. poți sa te duci, dar cu politia de la noi...

| Bartulov explică (pentru OmuPajanjen):

Eh, cu politia de la noi, chiar ca, dar asta din sat nu-l suporta, si tot de la astia o primit teancul de amenzi, daca ma iau la bataie cu el, is sigur ca pleaca si el intr-un picior, ca nu e prima faza de genu care mi se intampla... dar asta e figurant rau de tot, nu ii pot intelege pe unii tembeli, de ce nu stau pe treaba lor cum stau si eu? Ca totul o inceput de la prea multe fite.