| Andreea202 a întrebat:

Mama mea i.a sarit un lemn in frunte si s-a umflat a pus gheata dar degeaba. Ce trebuie sa faca pentru a se retrage umflatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Derkes a răspuns:

Pune gheata in continuare. Umflatura se va retrage in timp, o luna maxim 2

| Evelinmariaa a răspuns:

Daca s-a lovit tare ar trebui sa consulte un medic. Oricum, ar trebui sa tina in continuare gheata, căci daca umflatura este mare cu siguranta nu va trece intr-o zi. Este nevoie de câteva zile pentru a se ameliora

| saska09 a răspuns:

Dupa punctul de vedere ar trebui mai bine sa va adrezat la medic.Ca nucumva sa aiba o lovitura prea mare