| DaniTDCI a întrebat:

Salutare TPU, mi-a fost suspendat dreptul de a conduce pana la finalizarea cercetării penale pentru conducere vehicul(scuter 125cc) neînmatriculat și necorespunzător categoriei, sunt totuși curios dacă ar fi o posibilitate de a dobândi măcar o dovada înlocuitoare a acestuia cu drept de circulație, dacă a mai trecut cineva prin asta și ma poate ajuta?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ti a fost suspendat permisul? Pentru ca ai circulat ca un, ca un...te las pe tine sa zici.

| Frank51 a răspuns:

Ti s-a luat fizic permisul?

| DaniTDCI explică (pentru Frank51):

Da.

| Frank51 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Atunci nu poti face nimic. Eu stiu cateva cazuri in care desi permisul a fost suspendat, nu a fost gasit fizic si posesorul a circulat cu el o bucata mare de timp pana cand a fost verificat intr-o zi de un echipaj. Desi e tentant, nu as recomanda asta sub nici-o forma, este infractiune.

| DaniTDCI explică (pentru Frank51):

E foarte tentant, mai ales ca sunt curier, acum lucrez ca si insotitot dar mna, imi e ciuda ca nu stiu cam cat de mult dureaza pana ajunge la dosarul meu.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Îți propun să nu te joci si sa aștepți până îți expiră pentru a nu pune "sare pe rană".

| cocotgv1976 a răspuns:

Toata cheia succesului este la procurorul de caz. Doar el iti poate da drept de a conduce psna la finalizarea cercetărilor