| Serye a întrebat:

Se dezbate mult in mass media despre Rosia Montana. Unii contra, altii impotriva. Dar, nimeni nu aduce in discutie faptul ca niste chimisti destepti din Baia Mare au solutia exploatarii fara cianuri, ecologica.
http://m.ziuanews.ro/......tana-14151
Am trimis acest link televiziunilor, dar se pare ca preinfarctul unui tigan, sau viata dupa gratii dusa de Becali, sunt subiecte mult mai grele.
Cand v-a cadea cu spatele la zid clasa politica romaneasca?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Decat sa fi scris televiziunilor mai bine te-ai fi adresat deputatului sau senatorului care te reprezinta in Parlament, poate sa faca o interpelare ministrului mediului.
De altfel nu cred ca guvernantii n-au luat la cunostinta despre aceasta metoda dar se pare ca nu sunt interesati prea mult. N-am vazut nici pe ecologisti sau pe cei care sunt impotriva exploatarii cu cianuri sa promoveze aceasta metoda, daca chiar da rezultatele expuse in articol si se preteaza la exploatare industriala.
Despre oamenii politici n-are rost sa vorbim, aproape toti sunt o apa si-un pamant, in locul intereselor tariii isi promoveaza interesele personale sau de gasca.