| Andreeadeea23185 a întrebat:

Se mai măresc alocațiile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deja s-au marit, incepand cu luna aprilie, conform L.61/1993, citez:
"ART. 3
  (1) Alocaţia de stat pentru copii se stabileşte în cuantum de:
  a) 300 lei pentru copiii cu vârsta de până la 2 ani sau de până la 3 ani, în cazul copilului cu handicap;
  b) 150 lei pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 2 ani şi 18 ani, precum şi pentru tinerii prevăzuţi la art. 1 alin. (3);
  c) 300 lei pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 3 ani şi 18 ani, în cazul copilului cu handicap."

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da,doar de luna viitoare se dau https://a1.ro/......45655.html

| Andreeadeea23185 explică (pentru RAY):

Mulțumesc!

| RAY a răspuns (pentru Andreeadeea23185):

Npc,multa bafta la invatat, asta e important

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

De cand s-au marit si cand se plateste prima marire sunt doua lucruri diferite.

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Asa e, la fel e si cu pensile

| Ioandelasal a răspuns (pentru RAY):

Si atunci ce rost mai au comentariile aiurea la raspunsul meu?
Da raspuns utilizatorului care a pus intrebarea!

| RAY a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuze de deranj

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De luna viitoare, da, 150 de ron

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine stie, la televizor asa se anunță. dar totuși se plîng că iar nu au bani după recalcularea pensiilor. O sa vezi luna asta după data de 15 daca intr-adevar le măresc de luna asta, sau o sa le măreasca anul ăsta, nimic nu e sigur in țara asta.