| lamadae a întrebat:

Se poate obtine autorizatie de traducator de la Ministerul Justitiei cu diploma de absolvent(nu de licenta) de facultate de limbi straine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru autorizarea de catre MJ este obligatorie diploma de licenta ori diploma de bacalaureat, daca ai absolvit un liceu cu limba de predare pentru care soliciti autorizarea ori un liceu intr-o limba a minoritatilor conlocuitoare, daca soliciti autorizarea pentru acea limba. Numai bine!

1 răspuns:
| cryssu2008 a răspuns:

Nu. Trebuie sa fii licentiat.