| BiancaDuta a întrebat:

Servus TPU.As vrea sa stiu perioada in care sunt valabile anvelopele de iarna si cum,adica daca inca mai e zapada, polei..etc.Fundoi:*:*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o anumita perioada, singura conditie este sa le ai atat timp cat circuli pe drumuri publice cu zapada, gheata sau polei.
Este si normal sa fie asa, conditiile atmosferice nu prea tin cont de termene calendaristice.

| FashionDiva a răspuns:

Poti gasi toate informatii aici - http://anvelope-ieftine.blogspot.ro

| drhotzu a răspuns:

Incepand cu 1 noiembrie 2011 sunt obligatorii cauciucurile de iarna pe stazile acoperite de zapada, gheata sau plei! deci exercitiu de gandire: daca te duci in mai la balea lac si ninge si tu ai cauciucuri de vara, ca de e luna mai, iti iei amenda! pentru ca pe strada este zapadawinking
intelegi?