| Adi009 a întrebat:

Site cineva unde se gaseste arhiva de la fabrica de casete si radio si televizoare sai cineva care a lucrat acolo si a iesit la pensie?

1 răspuns:
| costis a răspuns:

Cat timp e in insolventa, arhiva poate fi gestionata de lichidator. Apoi documentele care atesta vechimea trebuie predate la Arhivele Nationale, Serviciul Judetean unde a activat unitatea. Intraba acolo, daca nu sunt, Dumnezeu cu mila. Insa e lege care obliga la acest transfer.