| SaveTheNature a întrebat:

Sotia mea si-a cumparat 2 cutii de vopsea (blond deschis 0- pentru intretinerea culorii pe care o avea deja. Dar in cutii se aflau tuburi pentru vopsirea parului in culoarea bruneta. Si fara sa vrea s-a vopsit bruneta. E daramata psihic, mai ales ca ea uraste culoarea bruneta,, si sa te faci blonda inapoi e foarte greu. Oare poate da in judecata magazinul sau firma?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa reclame la protectia consumatorului si sa dea magazinul in judecata, daca are dovada de unde a cumparat vopseaua.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca nu ai bonul, nimic nu poti face, eu am patit, desi ma cunostea destul de bine vanzatoarea, mi-a cerut bonul, cand am zis ca nu mai este acel bon, nici nu a stat la discutii..totusi chiar daca nu ai bonul, poti reclama la protectia consumatoruli sa ii pui in garda, nu strica un mic control.dar daca ai cum sa justifi vopseaua, nu te lasa si reclama-i peste tot
O zi bunahappy

| SaveTheNature explică (pentru caramela):

Am si bonurile si tuburile si martorii! incidentul s-a intamplat in Anglia. Parul inapoi nu o sa-l mai aiba -(blond). Vrem despagubiri bineinteles.

| Fatamuntilor a răspuns:

Protectia consumatorului! Dar fara probe nicio reclamatie nu va fi luata in considerarare. Daca a aruncat tuburile si cutiile ma tem ca nu are ce face.
Poate incerca la un salon sa vada ce ar putea face, desi cred in perioada asta e aglomerat.
Tu, ca sot iubitor ai putea sa o sustii, sa o incurajezi, sa se obisnuiasca cu noua situatie.

| BuxyAmstaff a răspuns:

Cu siguranta poate da in judecata magazinul, dar mai ales producatorul. Dar mai intai trebuie sa suna-ti la protectia consumatorului ca sa fiti sigur!
Funda? >big grin