| LittleRose a întrebat:

Buna TPU :*. Am si eu o intrebare. Daca dau cu vopsea blonda, blond platinat thinking sau foarte foarte deschis peste parul brunet, vopsit se mai deschide la culoare fara decolorare? Sau nu prinde deloc culoarea? [Funda :*]

Răspuns Câştigător
| RamiFlore a răspuns:

Pe brunet vopsit/natural nu iese absolut nimic.Iti spun fiindca am incercat si eu in urma cu ceva timp cu speranta ca se va deschide macar putin.

5 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Nu cred, platinat in nici un caz nu iti iese fara decolorare si decolorarea cam strica...nu se prinde culoare deloc fara decolorare, chiar deloc pentru ca iti da seama ca e totusi un blond platinat...nu poti fara decolorant.

| alysar a răspuns:

Tin sa contrazic un pic fetele de mai sus.Sorry.Experienta am facut-o pe mine.Pe un par vopsit saten inchis...rezultat negru, dupa 2 luni, nu se dusese nimic din culoare, am aplicat blondul cel mai deschis de la Kallos.Rezultat? Saten mediu de la negrul acela.Insa iti dau un sfat,la vopseaua de la Kallos se poate cumpara oxidantul separat, si sa nu faci nefacuta sa iei cel mai puternic, adica cel de 12%.I-al pe cel de 9 ca e mai bland cu parul.Te-am pupat si asa ai un par mumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu dar si din experientele prietenelor mele, peste negru nu prinde nimic, si iti mai arzi si parul.Sau in cel mai bun caz iti iese vreo culoare ciudata de o sa iti fie rusine sa iesi din casa. Iar trebuie sa te vopsesti si uite asa adio par.

| Daniliuc_Eugenia_1960 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incercati produsul rusesc COLOR OFF, nu arde absolut deloc parul, DAR DECOLOREAZA NUMAI PARUL VOPSIT! detalii gasiti aici: https://www.facebook.com/Color...
sau la nr de tel : 0754921669