| FaraNume2014 a întrebat:

Stiti cumva daca se poate afla de pe internet ce datorie are o anumita persoana la banca? Multumesc.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Legea numărul 677/2001 privind datele cu caracter personal nu permite acest lucru, sunt excepții numai în situația dosarului penal, executarea silită, etc.
Pa, pa.

| Dash a răspuns:

Nu. Nu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

rolling on the floor Normal ca nu, nici macar la banca nu poti sa afli decat deaca esti titularul imprumutului.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu.Face parte din politica bancii.E un drept la confidentialitate garantat prin contract.

| ursuletu88 a răspuns:

Nu se poate afla asa ceva

| theQuest a răspuns:

Esti cumva de la securitate?

| cristina_6784 a răspuns:

Poti afla doar daca o persoana a garantat creditul cu ceva...garantie reala mobiliara; site-ul este

http://www.co.romarhiva.ro/webarchive/index.htm

in rest, exista Centrala Riscurilor Bancare (CRB) si Biroul de Credite- platforme pe care nu le pot accesa decat institutiile financiare contra cost;