| gogusamsung a întrebat:

Sunteti de acord cu existenta magazinelor de droguri legale? Motivati. Fundite pentru fiecare raspuns coerent

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| εїз a răspuns:

Nu prea sunt în măsură să îţi răspund la întrebarea asta, dar o voi face cum pot.
Foarte multi tineri in ziua de azi consuma droguri, legale si ilegale. Cand esti foarte trist, poti incerca un drog, de exemplu GANJA, iti ia mintile, nu mai stii cine esti, si totusi are un efect destul de bun, dar iti poate distruge sanatatea.
Mai bine un drog la 2 luni, decat doua pachete de tigari zilnic.
Iarba nu se calca, iarba se fumeaza.

| rosto a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic despre astea. nu am incercat niciodata, servesc numai "naturale" laughing. nu am incercat tocmai pentru ca au incercat altii mai "versati" inaintea mea si nu au decat cuvinte rele la adresa produselor de gen. adica provoaca o dependenta foarte mare si greu de stapanit, asa ca mai bine ma lipsesc. pe de alta parte, mai bine s-ar legaliza iarba, aia chiar nu face atata rau cat fac prostiile astea. adica eu nu am auzit pe nimeni sa ii fie atat de rau de la iarba asa incat sa necesite spitalizare ca in cazul astora legale.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Hahaha nu poti sa decat o funda la intrebarea ta!

| madalinutza a răspuns:

NU! In niciun caz.
asta inseamna auto-distrugere
si daca va exista acel magazin
toata lumea va cumpara si tara noastra se va distrugewinking

| Andreea1119 a răspuns:

Daca ar fi aprovizionate ce ce trebuie... da, dar sunt tampenii acolo care au bagat oameni in spitale, mai bine am fi destepti si am face campanie de legalizare a cannabisului...oh go on

| Andreea1119 a răspuns:

Am citit pe aici comentariile voastre si rad de 10 minutelaughing)
fratilor...decat sa continuam cu tot felul de tampenii gen : tantum rosa(care afecteaza stomacul intr'un mod foarte serios), sau prenadez(care iti distruge caile respiratorii)...mai bine sa se legalizeze cannabisul(care in nici un caz nu te tine 5 minute), care este o planta medicinala
P. S tara noastra oricum este distrusa, asa ca daca n'o putem lungii, hai s'o facem latawinking

| dyna_1486 a răspuns:

Intr-un fel da, pentru ca cei care vor sa le procure, o sa le procure oricum, legal sau ilegal, dar intr-un fel nu pentru ca asta ii poate incuraja p cei care nu consuma.

| gogusamsung explică:

Aia cu legalizarea e o tampenie. Decriminalizarea e alta solutie, pentru a diferentia consumatorii de dealeri. Crezi că daca n-ar risca 5 ani de parnaie pentru niște plantă, s-ar mai duce coneva sa ia de fumat de la magazin?

| gogusamsung explică:

De menționat că orice substanță folosită abuziv e dăunătoare. Vorbeam de ideologie și legislație

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt

| KLapeman a răspuns:

Da...si nu prea stiu cum sa-ti argumentez.Stiu ca am fumat de la smoke shop, am ras vreo 10 min, alea alea si nu provoaca dependenta, nu te omoara(doar daca bagi ca prostu cred), in fine uite aici alt argument e si amuzant.http://www.youtube.com/watch?v=YsPxLxKmqtI

| michaella_2494 a răspuns:

Nu sunt de acord cu existenta acestor magazine deoarece orice copil de orice varsta care nu stie ce este acea "substanta", pot cumpara sau pot fura acele medicamente ilegale. ele pot dauna sanatatii si pot ajunge chiar si la deces dureros. eu as dori ca aceste magazine sa nu fie existente in aceasta tara poluata de fumuri de tigara de la copii inconstienti de viitorul lor asupra drogurilor si medicamentelor ilegale care pot distruge ficatul si rinichii, numite "tigari". am ajuns la concluzia ca nu sunt de acord cu aceste substante ilegale.

| mark_6798 a răspuns:

In niciun caz nu sunt de acord.Am ajuns sa vindem moartea cum ar veni si in plus nu stiu ce vad uni la droguri te simti bine 5 minute iar dupa cativa ani numai poti face nimic din cauza lor.