| CARMENCITA a întrebat:

Unde reclami pe cineva care isi bate joc de angajati si care nu a facut "carte de munca" angajatilor? E serios si va rog nu raspunde-ti doar pentru puncte.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se mai face carnet de munca ci doar contract individual de munca, care se inregistreaza in registrul de evidenta al salariatilor si se transmite la Inspectoratul Teritorial de Munca. Reclamatia se poate face la ITM. Numai bine!

| MenInShadow a răspuns:

La ITM, dar nu stiu cum sa-i contactez, te interezi si tu pe net, cred ca gasesti repedewinking

| undercena12 a răspuns:

La protectia muncii desigur